Adsense kodları


Element ve Bileşikler - 4

Smf Seo Versiyon Kimyasarayi.com Forum, -- Seo entegre sistem.

Seo Arşiv Designed Smf Team
Array
admin
Sun 24 February 2008, 01:12 pm GMT +0200
DERS PLANI

Dersin Adı : KİMYA
Ünitenin Adı : ELEMENT VE BİLEŞİKLER
Konu : Rutherford atom modeli
          Bohr atom modeli , Modern atom teorisi
          Atomlarda elektron dağılımı
Sınıf : 9-B,C,D,G,H,M
Süre : 4 Ders saati
Tarih :

BÖLÜM II

Ünite Kavramları ve Sembolleri / Davranış Örüntüsü:

Güvenlik Önlemleri (Varsa):

Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri:
Anlatım, tümevarım, tümden gelim, analiz, örnekleme, tartışma, soru cevap, gösteri

Kullanılan Eğitim Teknolojileri-Araç, Gereçler ve Kaynakça=Öğretmen--Öğrenci:
Oran Kimya 1
Zambak Kimya-1 soru bankası,
Zambak Kimya-1 konu anlatım, Vitamin CD sunumları

Öğrenci Kazanımları / Hedef Ve Davranışları:
Hedef 1. Rutherford atom modelini kavrayabilme
Davranışlar:
1. Rutherford atom modelini açıklama.
2. Rutherford atom modelinin yetersiz olduğu durumları açıklama.
Hedef 2: Bohr atom modelini kavrayabilme
Davranışlar:
1. Bohr atom modelini açıklama.
2. Bohr atom modelinin yetersiz olduğu durumları açıklama.
Hedef 3: Modern atom teorisini kavrayabilme
Davranış:
Modern atom teorisinin atomda elektron dağılımını bilme.
Hedef 4: Elektronların orbitallere dağılış sisteminin kavrayabilme
Davranışlar:
1. Orbitalin tanımını yazma
2.Enerji alt düzeylerinin( S,P,d,f) orbitallerden oluştuğunu açıklama.
3.Enerji alt düzeylerinin kaç orbitalden oluştuğunu açıklama
4.Enerji düzeylerinin enerji alt düzeylerinden oluştuğunu açıklama

Öğretme Öğrenme Etkinlikleri:
Sözel-Dilsel
Yazdırarak, sorarak, yorum yaptırarak, tekrar yaptırarak öğretme

Doğacı
Atom modellerini eğitim CD’lerinden inceleme

Sosyal-Kişiler Arası
Karşılıklı gruplar oluşturarak anlattırma, soru sorma, yarışma

Mantıksal Matematiksel
Sayıları kullanma, kavramlar arası ilişkiler kurma, benzetme, sonuca bağlama

Bireysel-öze dönük
Bireyin ruh haline, niyetine, güçlü ve zayıf duygularına göre anlatım

Görsel-Uzaysal
Renkli resimler göstererek anlatma, resim çizdirme

Müziksel-Ritmik
Şiirsel anlatım, ses tonunu değiştirmek. Fon müziği kullanmak

Bedensel-Duyusal
Yüz mimiklerini, bütün beden dilini kullanmak

ÖZET: Konunun özeti ektedir.

BÖLÜM III

Ölçme Değerlendirme:

Bireysel Öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme Değerlendirme
Konularla ilgili sürekli sözlü notuna yönelik soru-cevap
Grupla Öğrenme Etkinliklerine Yönelik Ölçme Değerlendirme
Deneylerle ilgili soru-cevap
Öğrenme Güçlüğü Olan Öğrenciler ve İleri Düzeyde Öğrenme
Hızında Olan Öğrenciler İçin Ek Ölçme Değerlendirme Etkinlikleri
QUİZ

Sözlü sınav
Dersin Diğer Derslerle İlişkisi : Matematiksel işlemler

BÖLÜM IV

Planın Uygulanmasına İlişkin Açıklamalar :
Plan düz anlatım,soru-cevap ve anladığını kağıda dökme(Quiz) ile işlenip deneyle desteklenecektir.

Ders Öğretmeni
Vahap YILDIZ